Küsi nõu: 605 9600 Broneeri aeg

Mao “sleeve” resektsioon

Mao sleeve resektsioon on levinud bariaatriline operatsioon, mille olemuseks on maomahu vähendamine. Laparoskoopilise (keyhole surgery) operatsiooni käigus eemaldatakse spetsiaalse instrumendi abil mao suur kõverik (curvatura major), mille tulemuseks on 60 %-line mao mahu vähenemine.

mao-sleeve-operatsioon

Ingliskeelne sõna „sleeve“ operatsiooni nimetuses viitab allesjääva mao kujule, mis meenutab varrukat või toru. Selline magu mahutab vaid 200 milliliitri jagu tahket toitu ja vedelikku. Läbi mao mahu  vähendamise alaneb söögisu ja oodatav täiskõhutunne tekib varem. Viimast põhjustab lühiajalist toitekäitumist enam mõjutav mao venitusretseptoritelt aju toitekeskusesse edastatud signaal. Tulemuseks on kehakaalu vähenemine, mis algab juba esimestel päevadel peale operatsiooni ja kestab 1 – 2 aastat. Selle aja jooksul  peaksid olema teie toitumisharjumused muutunud ja kehakaal stabiliseerunud. Esimese operatsioonijärgse aastaga on võimalik kaotada kuni 50 % liigsetest kilodest. Operatsioon on rasvtõvega seotud haigusi ennetav ja seeläbi oodatavat eluiga pikendav ravimeetod.

Operatsioon ei sobi patsiendidele, kellel esineb reflukshaigus, mille peamiseks kaebuseks on kõrvetised. Samuti ei ole see parim operatsioon nn magusasööjatele, sest selline toit on sageli väikse mahu juures väga kõrge kaloraažiga ja siin mao mahu vähendamine nii tulemuslik ei ole. Sellisel juhul on maost möödajuhtiv operatsioon eelistatud ravimeetod.

Eeliseks võrreldes maost möödajuhtiva operatsiooniga on mõnevõrra väiksem operatsioonirisk (puuduvad uued ühendused – anastomoosid) ja eluaegse vitamiinide asendusravi vajaduse puudumine –  vitamiinipreparaatide võtmine ei ole üldjuhul vajalik.

  • laparoskoopilne operatsioon, mis viiakse läbi üldnarkoosis,  kestab 1 – 2 tundi
  • operatsiooni käigus vabastatakse mao suur kõverik
  • seejärel lahutatakse mao suur kõverik spetsiaalse instrumendi abil
  • asetatakse  allesjääva mao lõikejoonele  turvav õmblus
  • teostatakse lekke ja veritsuse kontroll
  • eemaldatakse  osa maost kõhuõõnest ja suletakse haavad

Operatsioonijärgselt viikase teid ärkamisruumi, kus viibite 1 – 2 tundi. Selle käigus jälgitakse hoolikalt teie vitaalseid näitajaid  – vererõhk, pulsi- ja hingamissagedus ja  vere hapnikuga küllastatus. Saamuti veendutakse , et olete korralikult ärganud.

Seejärel viikse teid palatisse, kus saate rahulikult puhata. Teie voodi kohal on kutsunginupp, mis võimaldab teil õdesid oma soovidest informeerida.

Juba sama päeva õhtul peaksite tulema voodis istuma ja püüdma palatis liikuda.
Esimesel operatioonijärgsel päeval lubatakse teil juua vett, mida peaksite tarbima  kokku 1,5 liitrit.
Teisel operatsioonijärgsel päeval saate süüa vedelat toitu ja enam ei vaja te  veenikaudse lisavedeliku manustamist.
Kolmandal päeval tuleb teie juude bariaatriaõde, kes viib läbi edasist puudutava nõustamise andes teile soovitused toitumise (kaloraaž, vitamiinid jne), haavahoolduse ja kehalise aktiivsuse  kohta.
Nõustamisele järgneb arstlik kontroll ja kui kõik on korras, siis lubatakse teid koju.

Probleemide korral peaksite meid koheselt oma murest informeerima. Selle tarvis anname  teile oma kontaktid. Edaspidi tuleb teil käia regulaarselt bariaatriõe, vajadusel ka arstlikus kontrollis.

Võimalikud operatsioonitüsistused (peamised):

  • verejooks
  • lõikejooneleke
  • haavainfektsioon

Võta ühendust!

Täida allolev vorm ja jäta meile teade!

MediCredit järelmaks

Adams Kirurgia Grupp pakub koostöös MediCredit OÜ’ga head võimalust tasuda protseduuride eest osadena ja seda soodsatel tingimustel.

Miks kasutada MediCredit terviselaenu:

- Laenu summa 150 kuni 6000 euroni
- Esmane sissemakse 0 eurot
- Lepingutasu 0 eurot
- Igakuine haldustasu 0 eurot
- Soodne intress alates 7%
- Intressi arvutatakse vaid laenujäägilt!

MediCredit OÜ poolt väljastatav laen on finantskohustus. Soovitame enne laenu taotlemist läbi mõelda oma rahalised võimalused ning periood, mille jooksul on võimalik laen tagastada. Mõelge oma otsus hoolikalt läbi, tutvuge tingimustega ja vajadusel pidage nõu meie spetsialistidega, kes leiavad Teile sobiva lahenduse. Näiteks 1200 euro laenamisel 48 kuuks on intress 17,6% aastas laenujäägilt, sissemakse 0%, lepingutasu 0 eurot, maksete kogusumma 1680 eurot, tasumine igakuiste annuiteetmaksetena 35 eurot kuus. Aastane krediidi kulukuse määr on 19,1%.