Küsi nõu: 605 9600 Broneeri aeg

Maoballoon

Mao balloon on endoskoopiline ravimeetod, mis seisneb mao funktsionaalse mahu vähendamises sinna viidava spetsiaalse ballooni abil.

Tegemist on mitte-invasiivse ja mitte-kirurgilise ja seetõttu väikseima tüsistuste riskiga ülekaalulisuse vähendamisele suunatud ravimeetodiga. Selline ravimeetod on eriti sobilik patsiendile, kes protseduuri järgselt on soovitud tulemuse saavutamise nimel valmis füüsilise aktiivsuse suurendamiseks ja dieedi soovituste järgimiseks. Saavutatav kaalulangus 15 – 30 kilogrammi.

gastric_b_a_l_l_o_o_n

Pehme silikoonist balloon viiakse endoskoobi abil makku ning tühi balloon täidetakse maos steriilse vedelikuga. Kui balloon on täis, on ta küllaldase suurusega, et mitte liikuda edasi peensoolde ja hulbib vabalt maos. Balloon täidab osaliselt magu ja tulemuseks on kiire käiskõhutunde saavutamine väikse toidu koguse juures.

Kasutame kahte erinevat maoballooni tüüpi.
Nendest esimene on püsiva suurusega vähemalt pooleks aastaks paigaldatav veega täidetud maoballoon. Teine on muudetava suurusega (võimaldab ballooni mahu suurendamist ravi kestel) veega täidetud maoballon, mis paigaldatakse vähemalt üheks aastaks.

Maoballooni võib kasutada nii iseseisva kaalulangetamismeetodina, kui ka erinevate operatsioonide eelselt operatsiooniriskide vähendamiseks. Ekstreemsetel rasvtõve juhtudel ei ole bariaatrilisi operatsioone ilma eelneva kaalulangetamiseta tehniliselt võimalik teostada. Parema tulemuse saamiseks võib maoballooni kasutada mitu korda järjest väikeste ajavahedega.

KKK maoballoonist

Intragastrilise ballooni komplekt koosneb pehmest paisuvast balloonist, paigaldamiskateetrist ja täitumissüsteemist, mille abil arst saab paigaldada ballooni suu kaudu makku. Makku asetatud tühi balloon täidetakse steriilse füsioloogilise lahusega (BIB-balloon), või õhuga. Täidetud balloon on liiga suur, et mahtuda soolde ja ei saa ka vabalt liikuda maos.
Balloon-süsteem on välja töötatud dieedi ja liikumisprogrammi õnnestumiseks. Ainult ballooni makku asetamine ei pruugi alati väga head efekti anda, seetõttu on oluline patsiendi ja toitumisspetsialisti vaheline koostöö. AKG teeb koostööd dieedinõustamiskabinetiga, kus saavad individuaalset toitumisalast nõu kõik meie patsiendid. Balloon täidab maovalendiku osaliselt, nii et patsiendil tekib täiskõhutunne.
Balloon viiakse makku suu kaudu, ilma kirurgilise vahelesegamiseta. Protseduuri teostatakse veeninarkoosis või üldnarkoosis anestesioloogi kontrolli all. Arst kontrollib enne protseduuri magu endoskoobiga. Seejärel viiakse balloon suu ja söögitoru kaudu makku. Balloon on valmistatud pehmest ja elastsest silikoonist ja see asetatakse makku kokkusurutud kujul. Õhuga täidetud ballooni seina ehitus on teistsugune ja seal on hermeetilisuse suurendamiseks kasutatud kulla molekule. Neelamist kergendatakse neelu piirkonna kohaliku tuimestamisega või ravimitega, mis lõõgastavad neelu piirkonna lihaseid. Makku viidud balloon täidetakse steriilse füsioloogilise lahusega, või õhuga kasutades selleks peenikest ballooni külge asetatud kateetrit. Balloonil on isesulguv ventiil. Ballooni paigaldamine kestab kokku 20-30 minutit. Soovituslik on veeta protseduuri järgselt 1 öö haiglas võimaliku halva enesetunde paremaks leevendamiseks. Õhuga täidetud ballooni puhul ei ole haiglas viibimine vajalik.
Kaalulangus on mõlema ballooni puhul võrdne. Küll aga on õhuga täidetud balloon paremini talutav sest see on kergem. Selle kaal on 30g (veega täidetud balloonis on 500 ml vedelikku). Täitunud mao puhul võib balloon vajuda maolukuti ette ja see takistab mao tühjenemist, tekitades rohkem iiveldust. Õhuga täidetud balloon tõuseb pinnale ja maolukutit ei sulge.
Ballooni võib kasutada 6 kuud. Pikemaajalist kasutamist ei soovita. Aja möödudes maohapped teevad ballooni materjali hapramaks ja balloon võib puruneda.Balloon eemaldatakse samuti endoskoobi abil suu kaudu. Ballooni võib koheselt välja vahetada uue vastu.
Pea meeles, et BIB-süsteem on kaalulangetamise abivahend, mida tuleb kasutada koos kontrollitud toiduvalikuga ja liikumisprogrammiga. AKG teeb koostööd kaalukabinetiga, kus kõik patsiendid, kellele on paigaldatud maoballoon, saavad individuaalset toitumisalast nõustamist. Kaotatud kaalu hulk sõltub sellest, kui hästi suudad muuta oma toitumis- ja liikumisharjumusi pikema aja vältel.
Kuna makku asetatud balloon tekitab täiskõhutunde, aitab see kaasa kaalu langetamisele. Kui jätkad ballooni eemaldamise järgselt sama toiduvaliku ja liikumisprogrammiga, mis ballooni kasutamise ajal, on võimalik, et saavutatud kaalulangus jääb püsima.
Maos olev balloon võib esimesed paar päeva põhjustada halba enesetunnet ja oksendamist. Seetõttu soovitame kõikidele patsientidele ühe öö veeta haiglas meditsiinipersonali kontrolli all, kus on võimalik teha infusioonravi. Koju minnes kirjutatakse kaasa ravimeid, mis samuti neid sümptome leevendavad. Võib olla, et kaalu langus ballooni kasutamise ajal on vähene või puudub üldse. Lõpptulemus sõltub sellest, kui hästi pead kinni sinule määratud toiduvalikust ja liikumisprogrammist. Ballooni kasutamisel võib tekkida ka liigne ja kontrollimatu, tervisele kahjulik kaalulangus. Pea nõu arstiga.

Võta ühendust!

Täida allolev vorm ja jäta meile teade!

MediCredit järelmaks

Adams Kirurgia Grupp pakub koostöös MediCredit OÜ’ga head võimalust tasuda protseduuride eest osadena ja seda soodsatel tingimustel.

Miks kasutada MediCredit terviselaenu:

- Laenu summa 150 kuni 6000 euroni
- Esmane sissemakse 0 eurot
- Lepingutasu 0 eurot
- Igakuine haldustasu 0 eurot
- Soodne intress alates 7%
- Intressi arvutatakse vaid laenujäägilt!

MediCredit OÜ poolt väljastatav laen on finantskohustus. Soovitame enne laenu taotlemist läbi mõelda oma rahalised võimalused ning periood, mille jooksul on võimalik laen tagastada. Mõelge oma otsus hoolikalt läbi, tutvuge tingimustega ja vajadusel pidage nõu meie spetsialistidega, kes leiavad Teile sobiva lahenduse. Näiteks 1200 euro laenamisel 48 kuuks on intress 17,6% aastas laenujäägilt, sissemakse 0%, lepingutasu 0 eurot, maksete kogusumma 1680 eurot, tasumine igakuiste annuiteetmaksetena 35 eurot kuus. Aastane krediidi kulukuse määr on 19,1%.