Küsi nõu: 605 9600 Broneeri aeg

Meeste rinna vähendamine

Günekomastia kui med. termin tuleb kreeka keelest ja tõlkes tähendab “naise sarnased rinnad“. Hinnanguliselt võib günekomastiat esineda 40-60% meestest – osal vaid ühes, osal mõlemas rinnas. Põhjuseks võivad olla mees- ja naissuguhormooni tasakaalu häirumine organismis. Mitmed ravimid nagu anaboolsed steroidid, östrogeeni sisaldavad ravimid, samuti alkohol, narkootikumid võivad kaasa aidata meeste rindade suurenemisele.

Mõnikord võivad põhjuseks olla ka pahaloomulised kasvajad. Mehed, kes on terved ja emotsionaalselt stabiilsed, on arvestatavad kandidaadid rinnavähenduskirurgiaks. Samuti omab suurt tähtsust naha elastsus, mis on oluline keha kontuuride muutmisel. Kui on tegemist ülekaaluga, peaks esmalt kaalus alla võtma, mitte koheselt rakendama operatiivset ravi.

Meeste suurenenud rindade korrigeerimiseks on tänapäeval mitmeid võimalusi ja kasutusel on erinevad meetodid:

1. Rasvaimu – kasutatakse juhul, kui on tegemist tavapärasest suurema rasvkoega rindade piirkonnas. Rasvaimu puhul tehakse kaks väikest ca 0,5 cm pikkust lõiget mõlemal pool rindkerel.

2. Operatiivne ravi – on kasutusel:
a) kui rinnanibude piirkonnas esineb oluliselt suurenenud näärmekude, mis võib põhjustada ebamääraseid valusid, samuti esteetilisi probleeme. Sel juhul tehakse ovaalsed lõiked rinnanibude all ja eemaldatakse liigne näärmekude.
b) kui on tegemist olulise kaalulangusega, mille järgselt on tekkinud inetud- väljaveninud rinnad, mis põhjustatud liigsest nahast. Samaaegselt võib esineda ka suurenenud näärmekude. Sel puhul on kasutusel meetod, kus rinnaalusesse piirkonda jääb küllalt pikk arm, rinnanibu positsioneeritakse õigele kõrgusele. Operatsiooni käigus eemaldatakse üleliigne, väljaveninud nahk, vajadusel koos liigse näärmekoega. Tihti tehakse nii rasvaimu kui ka näärmekoe operatiivset eemaldamist samaaegselt, mis tagab parema tulemuse. Operatsiooni kestvus 1-1,5 tundi, tavapäraselt toimub see üldnarkoosis. Kuna haavade sulgemiseks kasutatakse iseimenduvat materjali, siis on armid hiljem suhteliselt tagasihoidlikud ja vaevalt nähtavad.

Operatsioonieelselt peaks olema tehtud rinnanäärmetest ultraheli uuring / mammogramm. Tavapäraselt tulemused on püsivad, negatiivse tulemuse võib anda hilisem rasvumine.

Operatsioonijärgses perioodis võib esineda turset, naha verevalumeid (eriti pärast rasvaimu protseduuri). Paranemisele kaasa aidates on soovitav kanda spetsiaalset elastset kompressioonriiet ca 6 nädalat, vältida päevitamist 6. kuu vältel. Lõplik taastumine võib võtta aega kuni 1.aasta.

Sagedastemaks tüsistusteks on infektsioon, nahatrauma, vedeliku kogunemine nahaalusesse koesse, verejooks, samuti pigmentatsiooni muutus. Harva võib täheldada ka teatud asümmeetriat, mistõttu mõnikord võib osutuda vajalikuks kordusoperatsioon.

Võta ühendust!

Täida allolev vorm ja jäta meile teade!

MediCredit järelmaks

Adams Kirurgia Grupp pakub koostöös MediCredit OÜ’ga head võimalust tasuda protseduuride eest osadena ja seda soodsatel tingimustel.

Miks kasutada MediCredit terviselaenu:

- Laenu summa 150 kuni 6000 euroni
- Esmane sissemakse 0 eurot
- Lepingutasu 0 eurot
- Igakuine haldustasu 0 eurot
- Soodne intress alates 7%
- Intressi arvutatakse vaid laenujäägilt!

MediCredit OÜ poolt väljastatav laen on finantskohustus. Soovitame enne laenu taotlemist läbi mõelda oma rahalised võimalused ning periood, mille jooksul on võimalik laen tagastada. Mõelge oma otsus hoolikalt läbi, tutvuge tingimustega ja vajadusel pidage nõu meie spetsialistidega, kes leiavad Teile sobiva lahenduse. Näiteks 1200 euro laenamisel 48 kuuks on intress 17,6% aastas laenujäägilt, sissemakse 0%, lepingutasu 0 eurot, maksete kogusumma 1680 eurot, tasumine igakuiste annuiteetmaksetena 35 eurot kuus. Aastane krediidi kulukuse määr on 19,1%.