Küsi nõu: 605 9600 Broneeri aeg

Rasvaimu

Milliseid võimalusi operatsioon pakub?

Operatsioon võimaldab eemaldada rasvavarusid sellistest kohtadest, mis ainuüksi dieedi või sportliku tegevuse abil pole võimalik.Rasvaimu tegemise ulatus on piiratud kehavedelike ja verevarude võimaliku kaoga. Seetõttu ei ole mingil juhul tegemist üldise ülekaalu kaotamise meetodiga. Kehakontuuride korrektsioon ei toimu mitte ainult rasvavarude eemaldamise läbi, vaid ka sidekoevedelike eemaldamise teel.

Peale operatsiooni sobitub nahk opereeritud koha ümber – olenevalt naha elastsusest. Kui nahk pole enam piisavalt elastne, on võimalik lisalõikuse abil (näiteks kõhu- või reitepingulduse puhul) nahapinda vähendada, et saavutada optiliselt rahuldavam tulemus. Neid lisameetodeid selgitatakse Teile eraldi, kui nende tegemine peaks vajalikuks osutuma.

Rasvarakkude eemaldamine on püsiv. Ent kui kehakaal tõuseb, hakkavad allesjäänud rasvarakud siiski uuesti rasva koguma, nii et ka opereeritud piirkonnas on sel juhul näha rasva juurdekasvu.

Mida pidada silmas enne operatsiooni?

Et hoida operatsiooni riskid võimalikult madalal, on oluline, et jälgiksite järgmist:
Rääkida arstiga tarvitatavatest ravimitest. Verehüübimist takistavad ravimid (neid sisaldavad näiteks mitmed gripiravimid ja valuvaigistid) kätkevad endas verejooksuohtu. Küsige arstilt, milliseid ravimeid võite kuni operatsioonini tarvitada.

Nikotiin põhjustab vereringe aeglustumist, mistõttu võib eriti operatsioonipiirkonnas tekkida vereringehäire. Koostoimes mõne rasedusvastase vahendiga (antibeebipillid) tõuseb lisaks trombide tekkimise oht. Seetõttu loobuge vähemalt 2 nädalat enne operatsiooni ja vähemalt haava paranemise perioodiks igapäevasest nikotiinitarbimisest.

Kuidas viiakse lõikus läbi?

Operatsioon viiakse läbi kas täisnarkoosi abil, regionaalse tuimestusega või kohaliku tuimestusega. Vastava meetodi üksikasju ja riske selgitatakse Teile eraldi. Opereeritavasse piirkonda võib – vastavalt operatsioonile – teha eelneva süsti, mis valmistab rasvarakke ette rasvaimuks.

Vajalikud lõikehaavad on harva pikemad kui pool sentimeetrit ja tehakse nahavoltidesse või kohtadesse, mida on võimalik riietusega katta, nii et hilisem arm silma ei torka.
Seejärel viiakse rasvkoesse spetsiaalne instrument. Selle abil on võimalik – olenevalt tehnikast – rasvarakkude membraani lõhustamine ultraheli abil ja/või rasvarakkude imemine vaakumpumba abil.

Peale lõikust tuleb nädalate jooksul kanda tugevat sidet või kompressioonivahendit, et vältida paistetuse ja valude teket ja et nahk kohanduks keha uue kujuga. Kõik haavaniidid on kehasse imenduvad ning neid pole vaja peale lõikust eemaldada. Suuremate lõikuste puhul on lisaks vajalik vere- ja haavavedeliku äravooluks vajalike torude paigaldamine.

Kas tuleb arvestada komplikatsioonidega?

Ükski kirurgiline lõikus pole täielikult riskivaba. Hoolimata ülimast hoolikusest võivad lõikuse ajal või peale lõikust tekkida komplikatsioonid.

Nimetamisväärsed on – operatsiooni ajal:

  • Võivad tekkida verejooksud, mida on võimalik enamasti koheselt sulgeda. Suurem verekaotus, mille puhul on vajalik vere- või vereasenduspreparaadi ülekanne, on harv
  • Küsige arstilt, kas oleks mõistlik ja võimalik isikliku vere varumine, et infektsiooni vältida. Kui kindluse mõttes vaid veidi verd võib vaja minna, on mõnikord võimalik vere võtmine vahetult enne operatsiooni
  • Harvad on närvide ja pehmete kudede muljumiskahjustused. Need taanduvad enamasti mõne nädala jooksul ja jätavad vaid harva jäävaid kaebusi (näiteks tundetus) või arme. See kehtib ka desinfektsioonivahendite ja/või elektrivoolu tekitatud nahakahjustuste kohta.

Peale operatsiooni:

  • Võib tekkida kehavedelike kaotus, mistõttu on vajalik veenisisene infusioon. Üliharv on suurem verekaotus, nii et ka veel päevi peale operatsiooni võib tekkida vajadus vere-või vereosade ülekandeks.
  • Ilmneda võib liigne haavavedeliku moodustumine ja kogunemine (seroom). Seda on võimalik enamasti punktsiooni abil probleemideta eemaldada.
  • Vahete-vahel võivad tekkida järelveritsused ka mitmeid päevi peale operatsiooni. Need pindmised veritsused taanduvad 3-4 nädala möödudes iseseisvalt tagasi. Harvadel juhtudel on vajalik lisaoperatsioon verejooksu sulgemiseks. Tihti võivad tekkida verevalumid, mis enamasti järgneva 3-4 nädala jooksul tagasi tõmbuvad. Väga harva on vajalik lisaoperatsioon.
  • Tundetus operatsioonipiirkonas nahanärvide kahjustuse tõttu on küllaltki sage. Mõne kuu jooksul taastub tavaline tundlikkus enamasti täielikult. Vaid erandjuhtudel jääb püsima kerge tuimustunne.
  • Tursed võivad ilmneda operatsioonipiirkonnas kuni 3 päevani peale rasvaimu teostamist. Paranemisprotsessid kehas ja ka kompressioonisidemete kandmise tõttu alaneb paistetus järgnevate nädalate jooksul pidevalt. Valud, pingetunne ja kerge paistetus võib püsida ka kuid (kuni pool aastat). Kõige enam on vaevusi liigeselähedastes kehapiirkondades.
  • Harva tekivad vereringehäired – ja haavaparanemishäired lõikuskohtades. Kudede hukkumise tõttu võivad tekkida laiad armid. Kui tegemist on suuremate piirkondadega, on vajalik korrektuurlõikus, et parandada operatsiooni tulemust.
  • Haavainfektsioonid, mille tagajärjeks võivad olla halvasti paranevad ja valulikud mädakogumid (abstsessid ja fistulid), mida tuleb opereerida. Vajadusel tuleb tarvitada medikamentide abi. Harva võib olla ka verekogumite (trombide) teke trombi hilisema võimaliku liikumahakkamisega ja veresoone ummistumine (näiteks kopsuemboolia), mis võib tekitada eluohtlikku seisundit ja vajab arstlikku ravi haiglas. Kõrgenenud risk esineb pikemal voodisviibimisel.
  • Haavaparanemishäired: kui haavad on pinge all, võivad nad laieneda. Võivad tekkida paksud, mõhnalised, värvunud ja valulikud armid (liigliha, keloid). Õigeaegne haavamuutuste ravimine (niipea, kui neid märgatakse) on abiks korrektuuroperatsiooni vältimisel. Ülitundlikkusreaktioonid tuimestusvahenditele, samuti rasvarakkude rasvaimuks ettevalmistatavatele vahenditele. Need ilmnevad näiteks iivelduse, sügeluse või nahalööbena ja mööduvad tavaliselt iseenesest; Väga harvadel juhtudel võivad tekkida naha, limaskestade, südame, vereringe, neerude ja närvide allergilised reaktsioonid (näiteks kõriturse, astma, vereringekollaps või shokk), mis vajavad statsionaarset ravi. Need võivad tekitada eluohtlikke seisundeid ja püsivaid organikahjustusi (näiteks neerupuudulikkus või halvatus).
  • Kontuurierinevused: sisemiste armide tekke tõttu võib tekkida operatsioonipiirkonna ebaühtlus. See võib tekitada üksikuid või mitmeid kõrvutiasetsevaid sissetõmbunud piirkondi (laineplekimuster). Siis on vajalik korrigeeriv operatsioon.

Millele pöörata tähelepanu peale lõikust?

Teie kaasabi järelravis on oluline operatsiooni kauakestva tulemuse säilitamiseks.

Jälgige palun järgmisi põhimõtteid, et hästi paraneda:

  • Et vältida verekogumite teket, tõuske juba esimesel päeval peale operatsiooni abistajate toel püsti.
  • Peale sidemete eemaldamist on esimeste nädalate või kuude jooksul vaja kanda kaitseriietust kudede vormimiseks.
  • Vältige esimese 3-4 nädala jooksul igasugust kehalist pingutust. Loobuge spordist umbes kaheks kuuks. Olenevalt lõikusest võivad need perioodid varieeruda. Täpsustage eeldatavat paranemisaega oma arstiga.
  • Ärge võtke esimese kahe kuni kolme kuu vältel pikemaid päikesevanne, sest see võib takistada paistetuse alanemist. Armid võivad seetõttu jäädavalt pruuniks värvuda.
  • Arutage oma arstiga võimalikke armide järelhoolduse võimalusi (massaaz, salvid).

Mida operatsioonilt oodata?

Täiskasvanueas püsib rasvarakkude arv konstantsena. Kaalulangus ja –allavõtmine oleneb peale puberteeti rasvarakkude täitumisest ja on seotud toitumisega. Rasvaimu abiga eemaldatakse rasvarakud jäädavalt. Et rakke enam juurde ei kasva, saavutatakse operatsiooni abiga jääv tulemus. Kehakuju hilisemad muutused on siiski võimalikud. Operatsiooni tulemus sõltub lisaks muule ka üldisest tervise olukorrast, vanusest, kaalust ja hormonaalsest tasakaalust. Eriti toitumisest põhjustatud kaalutõus viib rasvarakkude täitumiseni ka opereeritud piirkonnas. Ajutiselt võivad tekkida lainekujulised ebatasasused või muhud, mis kaovad enamasti poole aasta järel. Harvadel juhtudel on vaja korrigeerivat operatsiooni. Nagu iga esteetilise lõikuse puhul võivad olla vajalikud korrekteerivad lõikused, kui operatsiooni tulemus ei vasta oodatule või haava paranemishäirete, infektsiooni, järelveritsuse või esteetiliselt ebarahuldava tulemuse tõttu.

Võta ühendust!

Täida allolev vorm ja jäta meile teade!

MediCredit järelmaks

Adams Kirurgia Grupp pakub koostöös MediCredit OÜ’ga head võimalust tasuda protseduuride eest osadena ja seda soodsatel tingimustel.

Miks kasutada MediCredit terviselaenu:

- Laenu summa 150 kuni 6000 euroni
- Esmane sissemakse 0 eurot
- Lepingutasu 0 eurot
- Igakuine haldustasu 0 eurot
- Soodne intress alates 7%
- Intressi arvutatakse vaid laenujäägilt!

MediCredit OÜ poolt väljastatav laen on finantskohustus. Soovitame enne laenu taotlemist läbi mõelda oma rahalised võimalused ning periood, mille jooksul on võimalik laen tagastada. Mõelge oma otsus hoolikalt läbi, tutvuge tingimustega ja vajadusel pidage nõu meie spetsialistidega, kes leiavad Teile sobiva lahenduse. Näiteks 1200 euro laenamisel 48 kuuks on intress 17,6% aastas laenujäägilt, sissemakse 0%, lepingutasu 0 eurot, maksete kogusumma 1680 eurot, tasumine igakuiste annuiteetmaksetena 35 eurot kuus. Aastane krediidi kulukuse määr on 19,1%.